Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]

Descindere DIICOT Dorohoi

Începând cu anul 2010, lucrătorii B.C.C.O.Suceava - Serviciul de Combatere a Criminalităţii Organizate Botoşani, sub coordonarea unui procuror din cadrul D.I.I.C.O.T. – Biroul Teritorial Botoşani, au efectuat activităţi operative complexe în cadrul dosarului penal nr. 83D/P/2010, cu privire la o grupare infracţională organizată, specializată în procurarea şi comercializarea a diferitelor produse etnobotanice conţinând droguri de risc şi droguri de mare risc, constituită pe raza municipiului Dorohoi - jud. Botoşani.
   
Astfel, s-a stabilit că în perioada noiembrie 2010 – martie 2011 învinuiţii: B. Claudiu, de 28  ani,  M. Sorin, de 25 ani,  I. Ovidiu Constantin de 27 ani, T. Răzvan de 25 ani, T. Marian de 21 ani, toţi din mun. Dorohoi, jud. Botoşani, au procurat din ţară diferite produse etnobotanice conţinând droguri de risc şi droguri de mare risc pe care le-a comercializat pe raza municipiilor Dorohoi, Botoşani şi Iaşi.
   
In dosar s-a dispus începerea urmării penale faţă de un număr de 5 învinuiţi, sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de: procurare, deţinere şi vânzare, fără drept, de droguri de mare risc faptă prev. şi ped. de art.2 alin.2 din Legea nr.143/2000, procurare, deţinere şi vânzare, fără drept, de droguri de risc faptă prev. şi ped. de art.2 alin.1 din Legea nr.143/2000 – completată prin O.U.G. nr.6/2010 şi H.G. nr. 575/2010, cu aplic. art.41 al.2, 42 C.p. şi art.33 lit.a şi art.34 C.p. şi faţă de 27 de învinuiţi sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de cumpărare, fără drept, de droguri de mare risc, pentru consum propriu faptă prev. şi ped. de art.4 alin.2 din Legea nr.143/2000  şi cumpărare, fără drept, de droguri de risc, pentru consum propriu faptă prev. şi ped. de art.4 alin.1 din Legea nr.143/2000 – completată prin O.U.G. nr.6/2010 şi H.G. nr. 575/2010, cu aplic. art.41 al.2, 42 C.p şi art. 34 C.p..

La data de 19.04.2011, poliţişti din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Suceava, cu sprijinul lucrătorilor din cadrul Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Botoşani – Serviciul de Intervenţie Rapidă şi Inspectoratului Judeţean de Jandarmi Botoşani, sub coordonarea unui procuror din cadrul D.I.I.C.O.T. – Biroul Teritorial Botoşani, au organizat şi executat o acţiune pe timpul căreia au fost efectuate un număr de 5 percheziţii domiciliare pe raza municipiului Dorohoi, Jud. Botoşani şi  au fost puse în executare un număr de 29 mandate de aducere.
In baza mandatelor de aducere, învinuiţii au fost conduşi pentru cercetări la sediul D.I.I.C.O.T. – Biroul Teritorial Botoşani.
      
Cercetărilor au fost efectuate cu suportul tehnic al S.I.P.I. Botoşani şi S.R.I.- Direcţia Judeţeană Botoşani. Cercetările sunt continuate în vederea stabilirii întregii activităţi infracţionale, identificării şi tragerii la răspundere a tuturor participanţilor. (DorohoiNews.ro)
 

 

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro




DorohoiNews.ro



GALERIE FOTO

Descindere DIICOT Dorohoi
DorohoiNews.ro, 20-04-2011

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Am fost informat(a) despre Politica de Confidențialitate şi de Securitate a prelucrării datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani și sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:
- pentru ofertare comerciala
- pentru activitati promotionale: concursuri, reclame, publicitate
Security Code

COMENTARII VIZITATORI

Fii primul care comenteaza!

Publicitate



Panoramic Travel Botosani

BANCUL ZILEI !


DorohoiNews.ro


Doi prieteni stau de vorbă:
- Ce mai faci?
- Uite, m-a lăsat nevasta pentru cel mai bun prieten.
- Credeam că eu sunt cel mai bun prieten al tău…
- Acum e el…



DOROHOI NEWS - Primim la redacție

DorohoiNews.ro






PARTENERI - AJOFM BOTOSANI

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

ZiareBotosani.ro

POLIȚIA LOCALĂ DOROHOI

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Dorohoi News

DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro



UMANITAR

DorohoiNews.ro

Donatii online prin contul PAYPAL…



DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro



PUBLICITATE


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Ecomed Dorohoi

DorohoiNews.ro

Ultimele anunturi

Cu profundă tristețe, anunț trecerea în neființă a distinsului profesor VASILE NECHITA

Cu profundă tristețe, anunț trecerea în neființă a distinsului profesor VASILE NECHITA
Astăzi a părăsit această lume un om remarcabil prin profesie și omenie, un dascăl care și-a pus ...

SC din Dorohoi angajează operator jocuri de noroc (sală de jocuri)

SC din Dorohoi angajează operator jocuri de noroc (sală de jocuri)
Societate comercilă din Dorohoi angajează operator jocuri de noroc (sală de jocuri). Se oferă seriozitate ...

Vând casă plus pământ

Vând casă plus pământ
Vând casă plus pământ în Broscăuti, pe șes 46 de ari. Apă și canalizare la poartă. ...

Vând Opel Mokka, unic proprietar 2015

Vând Opel Mokka, unic proprietar 2015
DIESEL 4 X 4 ; 90 KW(120 CP); 1686 cmc; albastru; cu suport pentru biciclete din fabricatie; senzor de ...

Șofer, caut loc de muncă

Șofer, caut loc de muncă
Șofer categoria D caut loc de muncă tel 0748495966

Garsonieră de închiriat

Garsonieră de închiriat
Închiriez garsonieră mobilată și utilată. Relații tel. 0743206518

Caut să închiriez garsonieră sau apartament cu 2 camere în Dorohoi

Caut să închiriez garsonieră sau apartament cu 2 camere în Dorohoi
Caut să închiriez o garsonieră sau apartament cu 2 camere in Dorohoi pe termen lung, buget 1500 ...

Vând apartament cu 2 camere decomandate

Vând apartament cu 2 camere decomandate
Vand apartament 2 camere decomandate, zona Pleven isau inchiriez unei doamne(domnisore). Mai multe relatii ...

Societate comercială din Dorohoi angajează Gestionar

Societate comercială din Dorohoi angajează Gestionar
Societate comercială din Dorohoi angajează Gestionar. CV-urile se pot transmite la [email protected] ...

Firmă de distribuție angajează șofer categoria C

Firmă de distribuție angajează șofer categoria C
Firmă de distribuție angajează șofer categoria C. CV-urile se pot transmite la [email protected]  ...

PARTENERI

DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro